• עו"ד אבנר לוי

יפוי כח מתמשך

החל משנת 2017 אדם יכול באמצעות יפוי כח מתמשך, לקבוע מי ינהל עבורו את ענייניו כשלא יהיה מסוגל לעשות זאת בעצמו, וכל זאת ללא צורך בהתערבות בית המשפט. בעוד שמינוי אפוטרופוס נעשה על ידי בית המשפט לאחר שאדם הופך ללא כשיר, יפוי כוח נעשה כאשר האדם צלול ומסוגל לקבוע מי הוא רוצה שיקבל עבורו החלטות בנושאים שונים כאשר הוא לא יהיה מסוגל לכך וכל זאת ללא התערבות של בית המשפט.

ביפוי כוח מתמשך ניתן לקבוע מיופי כוח שונים במצבים שונים . כמו למשל מיפה כוח מסוים לנהול הרכוש , ומיופה כוח אחר לניהול נכסים,וכך גם לגבי חשבונות בנק, מגורים, תעסוקה, וכמובן עניינים רפואיים.

יש לשים לב כי מיופה הכוח חייב להסכים לקבל את המינוי, ובשום מקרה לא ניתן לכפות על אדם להיות מיופה כוח.

כמו כן, במסגרת מתן יפוי הכוח ניתן להחליט על מינוי מיופה כוח חליפי למקרה שימנע ממיופה הכוח הנוכחי לפעול או שהוא יבקש לחדול מלהיות מיופה כוח. נותן יפוי הכוח רשאי בנוסף לקבוע מי האנשים שיקבלו מידע או דיווחים ממיופה הכוח על החלטות שיקבל או פעולות שיבצע.

יתרונו הבולט של יפוי הכוח המתמשך הינו בבחירה האישית של הממנה את מיופה הכוח בעודנו מסוגל לקבל החלטות. בניגוד למינוי אפוטרופוס שבו המינוי נעשה על ידי בית משפט, ביפוי כוח מתמשך המינוי הוא של מייפה הכוח, בכך ניתן למלא באופן מיטבי את רצונו של הממנה.

יפוי כוח מתמשך ניתן לערוך באמצעות עו"ד אשר אין לו עניין אישי בייפוי הכוח ואשר עבר הכשרה מיוחדת לעריכת יפוי כוח מתמשך.

לצורך עריכת יפוי כוח מתמשך על עורך הדין לערוך שיחה עם מייפה הכוח, לעבור איתו על הנושאים השונים, להסביר לו בצורה ברורה מה הן האפשרויות העומדות בפניו ולוודא שהוא אכן מבין את מהות יפוי הכוח עליו הוא חותם.

לקריאה נוספת על יפוי כוח מתמשך באתר האפוטרופוס הכללי לחץ כאן

לקבלת יעוץ חינם, ללא כל התחיבות מצידכם, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו לטלפון 054-4901678

המידע המוצג במאמר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר/ת ו/או המפרסם אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה מתבקשים לקבל עצה מקצועית משפטית לפני כל פעולה המבקשת להסתמך על הדברים האמורים בכתוב לעיל.

צרו קשר

כתבו לנו

אבנר לוי משרד עורכי דין

טלפון: 054-4901678

תל אביב | ירושלים | מרכז שפירא | קרית גת

מייל: avner.lev@gmail.com

פקס: 153-88501678

האתר נבנה ע"י לין - Lin.co.il

© 2020 כל הזכויות שמורות לאבנר לוי משרד עורכי דין.